به گزارش ایلنا، علی شاهانی دبیر دومین کنفرانس بین‌المللی صنعت ساخت در خصوص برگزاری این کنفرانس گفت: پیرو دستور مقام معظم رهبری و ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و سند چشم انداز 20 ساله در این کنفرانس با هدف ارتقا صنعت ساخت و تثبیت ایران به عنوان اولین کشور صنعتی در منطقه برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: به همین منظور تمامی دانشگاه‌های معتبر کشور از این کنفرانس استقبال کردند و به صورت کتبی از کنفرانس حمایت کردند همچنین بخش خصوصی از مدت‌ها پیش با ما ارتباط برقرار کرده و قسمتی از این کنفرانس توسط بخش خصوصی انجام می‌شود، انشالله به فضل الهی کنفرانسی فاخر در خور صنعت ساخت کشور برگزار کنیم.

شاهانی عنوان کرد: کمیته علمی و شورای سیاست گذاری صلاح دانسته که در این کنفرانس در خصوص تامین شرایط علمی در جهت توسعه کارآفرینی در صنعت ساخت، بررسی مشکلات ساخت و سازهای کشور و ارایه راهکارهای علمی، رشد بهره‌وری در ساخت سازه‌های ایمن و ارتقای سطح کیفی پروژه، ایجاد تعامل و ارتباط بین هسته‌های علمی کشور و فعالین عرصه صنعت ساخت، پیشبرد تکنولوژی ساخت در کشور در جهت تثبیت جایگاه ایران به عنوان تکنولوژی اول ساخت اشاره کرد.

دبیر دومین کنفرانس بین‌المللی صنعت ساخت در خصوص موضوعات این کنفرانس تصریح کرد: محورهای فوق شاملِ بافت های فرسوده، ارزیابی و بهسازی سازه‌های موجود، مصالح و روش‌های تولید صنعتی، مدیریت کیفیت و بهره برداری و بهره وری، نظامات اداری-حقوقی- قراردادی و بیمه، تامین سرمایه و شناسایی چالش های آن، شهرهای هوشمند، معماری شهرسازی و توسعه پایدار و کاربدر انرژی های نو و تجدیدپذیر در صنعت ساختمان اشاره کرد.

شاهانی تصریح کرد : همچنین ما در این کنفرانس تامین سرمایه، صادرات و صدور خدمات مهندسی و تاب آوری و مهندسی بافت های فرسوده را یکی از مهمترین محورهای مورد بحث در پنل ها قرار داده ایم.

وی در خصوص تجربیات کسب شده از کنفرانس قبلی عنوان کرد: شکر خدا برگزاری کنفرانس صنعت ساخت یکی از بهترین‌های سال های اخیر بوده است و به خاطر اینکه تمامی مخاطبین از تمامی اقشار مختلف صنعت ساخت بودند و با توجه به تجربیاتی که از همایش قبلی کسب شده توانستیم نواقص را برطرف کنیم.